RELACJA Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU INWESTYCJA ROKU 2019

RELACJA Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU INWESTYCJA ROKU 2019 (fotorelacja)

11 kwietnia 2019 r. w Zamku Na Skale**** w Lądku-Zdroju (Trzebieszowice 151) Kapituła Konkursowa wręczyła Statuetki Inwestycja Roku, laureatom konkursu Inwestycja Roku 2019. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów, władz lokalnych, władz spółdzielni mieszkaniowych, zakładów komunalnych, przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości.

Patronat honorowy nad Konkursem objęli:

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu

Polska Izba Inżynierów Budownictwa

Związek Powiatów Polskich

Śląska Izba Budownictwa

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Instytut Gospodarki Nieruchomościami

  

 

Galę Konkursu otworzył Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami Zbigniew Olejniczak, witając wszystkich zebranych Gości i wraz z Prezydentem Śląskiej Izby Budownictwa Mariuszem Czyszek wręczał laureatom konkursu statuetki INWESTYCJA ROKU oraz dyplomy.  

W konkursie nagrody i wyróżnienia otrzymali:

KATEGORIA: INŻYNIERIA

I miejsce:

Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Remont placu postojowego na Osiedlu Zacisze w Czarnkowie

II miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa ‘Nasz Dom’ w Bytomiu

Wymiana dźwigów osobowych w budynku mieszkalnym w Bytomiu

III miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żorach

Rewitalizacja terenu osiedlowego z budową dróg pożarowych w Żorach

 

KATEGORIA: OBIEKTY HISTORYCZNE

I miejsce:

Gmina Góra

Rewitalizacja budynku Wieży Głogowskiej w m. Góra

II miejsce:

Zakład Budynków Miejskich Sp. z o.o. w Bytomiu

Rewitalizacja budynku przy ul. Krakowskiej 48 w Bytomiu

 

KATEGORIA: ADAPTACJA

I miejsce

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku 'Domku Myśliwskiego' na budynek wielofunkcyjny dla potrzeb Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

II miejsce:

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach

Przebudowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz ze zmianą konstrukcji dachu, budową 3 budynków gospodarczych oraz 2 zbiorników bezodpływowych w Czerwionce-Leszczynach

III miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa ‘Metalowiec’ we Wrocławiu

Budowa budynku usługowo - handlowego przy ul. Szkockiej 52a we Wrocławiu

 

KATEGORIA: OBIEKTY KULTURY, EDUKACJI, UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ I SAKRALNE

I miejsce:

Gmina Knurów

Budowa żłobka miejskiego w Knurowie

II miejsce:

Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części lokalu handlowego na klub osiedlowy
w budynku przy ul. Kl. Matusiaka 3 w Bielsku-Białej

III miejsce:

Gmina Wołów

Przebudowa budynku dworca PKP w Wołowie

 

KATEGORIA: OBIEKTY PROEKOLOGICZNE

I miejsce:

Miejska Spółka SKO-EKO Sp. z o.o. w Skoczowie

Modernizacja oczyszczalni ścieków w Skoczowie w zakresie gospodarki osadowej wraz
z odzyskiem biogazu oraz budowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Skoczów

II miejsce:

NEXX Sp. z o.o. Sp.k.

Park Moniuszki Etap I

III miejsce:

Rawsko-Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Podłączenie budynków przy ul. Niepodległości 3 i 7 do miejskiej sieci cieplnej wraz
z wykonaniem wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz wymiana pionów i poziomów zimnej wody, ciepłej wody w 8 budynkach w Rawie Mazowieckiej

III miejsce

Zarząd Budynków Miejskich w Żorach

Likwidacja kotła węglowego wraz z budową przyłącza ciepłowniczego w Żorach

 

KATEGORIA: OBIEKTY SPORTU, REKREACJI, WYPOCZYNKU ORAZ TERENY ZIELONE

II miejsce:

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Wykonanie placu zabaw dla dzieci w Sieradzu

 

KATEGORIA: OBIEKTY BIUROWE I HANDLOWE

I miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa ‘Metalowiec’ we Wrocławiu

Rozbudowa i przebudowa budynku handlowo-usługowego na posesji przy ul. Grabiszyńskiej 238-240 we Wrocławiu

II miejsce:

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
w Płocku

Modernizacja kompleksu lokali użytkowych przy ul. Miodowej 8 w Płocku

 

KATEOGRIA: OBIEKTY MIESZKALNE

Budowa nowych obiektów

I miejsce:

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Osiedle Różane Etap II Zad. Nr 1, 2, 3, 4.

I miejsce:

Zarząd Budynków Miejskich I Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach

Budowa dwóch budynków mieszkalnych w technologii energooszczędnej wraz z infrastrukturą,
w ramach rewitalizacji nieruchomości w Gliwicach

II miejsce:

Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Budynki wielorodzinne na OM Glinki w Toruniu

II miejsce:

 Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Kompleksowa realizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Domeyki 12
w Katowicach

III miejsce:

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

Budowa budynku wielorodzinnego w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 22b

III miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa ‘Metalowiec’ we Wrocławiu

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z funkcją usługową w części parterowej
i garażem podziemnym przy ul. Grabiszyńskiej 309 we Wrocławiu

 

KATEOGRIA: OBIEKTY MIESZKALNE

Termomodernizacja   

I miejsce:

Spółdzielnia Mieszkaniowa ‘AGAT’ w Złotoryi

Głęboka kompleksowa termomodernizacja 12 budynków w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej AGAT w Złotoryi

II miejsce:

Jednostka Gospodarki Nieruchomościami

Wykonanie termomodernizacji budynku przy ul. Nyskiej 13-15 w Zabrzu, działka 873/1
z remontem dachu, wymianą instalacji elektrycznej i izolacją wraz z robotami towarzyszącymi

III miejsce:

Czarnkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Poprawa efektywności energetycznej budynków wielorodzinnych poprzez termomodernizację połączoną z renowacją loggii oraz obróbką blacharską w Czarnkowie

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy na fotorelację z Gali Finałowej Konkursu Inwestycja Roku 2019.

Anna Czaja

Patrycja Ciszewska

Biuro KIGN


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach