Uczestnicy

Mieszkalne
Miniatura obrazu

Budynki wielorodzinne na OM Glinki w Toruniu

Pełna nazwa Inwestycji:

Budynki wielorodzinne na OM Glinki w Toruniu

Zgłaszający:

Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Inwestor:

Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Generalny wykonawca:

VIMAG Sp. z o.o. 

Projektant:

 Archimedia Architekci i Inżynierowie

Okres prac:

 02.08.2016 r. - 31.12.2018 r.

Lokalizacja:

 Toruń

Wartość inwestycji:

 67 000 000,00 zł

 

Zgłoszona inwestcyja to docelowo siedem budynków wielorodzinnych z pięcioma lokalami użytkowymi, zlokalizowanymi na parterze budynku wraz z infrastruktura towarzyszącą. Łącznie to 449 mieszkań i ponad 18700m2 powierzchni użytkowej mieszkalnej oraz ok. 300m2 powierzchni lokali użytkowych. W jednym z lokali użtkowych planuje się urządzenie biura Administracji Osiedla.

Wszystkie mieszkania wybudowane do tej pory oraz planowane (4 budynki), przeznaczone są na najem i są mieszkaniami komunalnymi.

Mieszkania te budowane są w tzw. standardzie "pod klucz, czyli wykończone i wyposażone, w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych - nie ma wysokich krawężników, nierówności czy stopni przed wejściem do klatek. w budynakch znajdują sie się dźwigi osobowe, które dostęppne są dla osób poruszających się na wózku, a do drzwi wejściowych do budynku wykonane podjazdy dla wózków. W mieszkaniach nie ma progów i innych barier architektonicznych. Decydując się na najem mieszkania w naszych zasobach najemca ma możliwość aranżacji wnętrza juz na etapie budowy. Wszelkie zmiany takie jak szersze otwory drzwiowe czy zmiana wanny na kabinę prysznicową, są możliwe po uzgodnieniu z inspektorem nadzoru tak, aby wnętrze było jak najbardziej dostosowane do potrzeb zamieszkujących w nim osób.

W budynkach zostały zaprojektowane duże pomieszczenia wspólnego użytku (suszarnia, wózkownie), każde mieszkanie ma spory balkon oraz komórkę lokatorską.

w otoczeniu budynków znajduje się plac zabaw oraz miejsca postojowe w stosunku 1.2 do mieszkań. Blisko osiedla kursuje autobus bezpośrednio do łączący okolicę z centrum miasta, a położenie w pobliżu lasu pozwala na odczucie komfortu zamieszkania i aktywne spędzanie czasu wolnego. Na terenie osiedla urządzone są place zabaw oraz miejsca segregacji odpadów, otoczone atrakcyjnie urządzoną zielenią.

Przy budowie zgłoszonego osiedla zadbano również o aspekt ekologiczny - w każdym  mieszkaniu zamonotwano nowoczesny piec kondensacyjny, położono również nowoczesną instalację telewizyjną (światłowód), umożliwiającą wybór kilku operatorów telewizji kablowej.

                        

                        


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach