Uczestnicy

Mieszkalne
Miniatura obrazu

Budowa budynku wielorodzinnego w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 22b

Pełna nazwa Inwestycji:

Budowa budynku wielorodzinnego w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 22b

Zgłaszający:

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Piłsudskiego 5b

98-200 Sieradz 

Inwestor:

Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Piłsudskiego 5b

98-200 Sieradz 

Generalny wykonawca:

 MILMA Zygmunt Matusiak Andrzej Milczarek Sp. j., ul. Boruty 14, 95-100 Zgierz

Projektant:

 Biuro Architektoniczne Sławomir Kolanus, ul. POW 59, 98-200 Sieradz

Okres prac:

 03.04.2017 r. - 30.11.2018 r.

Lokalizacja:

 ul. Armii Krajowej 22b, 98-200 Sieradz

Wartość inwestycji:

 7 120 371,08 zł

 

W 2017 r. Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę budynku mieszkalnego z mieszkaniami na wynajem przy ul. Armii Krajowej 22b.

Budynek zlokalizowany jest w rozwijającej się części miasta, dobrze skomunikowanej z jego centrum. W najbliższej okolicy znajduje się szpital, komenda policji, szkoła, boisko sportowe oraz plac zabaw. Jest to pierwszy od wielu lat budynek adresowany do tej części społeczeństwa Sieradza, która chce godnie mieszkać, a nie stać jej na zakup mieszkania na własność. Istotą w założeniach jest także planowana wysokość opłat skalkulowana wstępnie na poziomie optymalnym, dostępnym dla przeciętnie zarabiających osób.

W budynku powstało 40 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 2 159,55 m2. Powstały obiekt, to blok czteropiętrowy o dachu płaskim, z mieszkaniami 2 i 3 - pokojowymi o powierzchni od 49,93 m2 do 64,99 m2, wymuszoną wentylacją. Każdy lokal ma przypisaną komórkę piwniczną. Bydunek wyposażony został w następujące instalacje.:

- instalacja wody zimnej i ciepłej,

- instalacja kanalizacyjna,

- instalacja wentylacji mechanicznej,

- instalacja c.o. zasilana z miejskiej sieci cieplnej,

- instalacja elektryczna,

- instalacja odgromowa,

- instalacja TV SAT,

- instalacja domofonowa.

W każdej klatce schodowej zainstalowano dźwig zapewniający dostęp na wszystkie kondygnacje budynku, przystosowany do przewozu osób, w tym niepełnosprawnych. Dostęp do budynku i wind jest możliwy bezpośrednio z poziomu terenu. 

Celem zapewnienia przyszłym najemcom możliwości indywidualnej aranżacji wnętrz wykończenie mieszkań zakończono na poziomie wykonanych tynków wewnętrzych, wyprowadzeniu wszytskich podejść dopływowych i odpływowych instalacji wod.-kan., wykonaniu instalacji elektrycznej wraz z montażem osprzętu.

Na terenie wokół budynku znajdują się miejsca postojowe w ilości 82 szt., drogi i zieleń urządzona. Całość terenu jest oświetlona lampami energooszczędnymi typu LED.

W kolejnych latach Spółdzielnia planuje w najbliższym sąsiedztwie wybudować kolejne dwa budynki. Na rok 2019 zaplanowane jest rozpoczęcie budowy pierwszego z nich. 

                           

    


Patronaty

Województwo Mazowieckie Województwo Lubuskie Województwo Opolskie Województwo Kujawsko-Pomorskie Województwo ŚwiętokrzyskieWojewództwo ŁódzkieWFOŚiGW w Warszawie WFOŚiGW w Kielcach WFOŚiGW w Toruniu WFOŚiGW w Katowicach

ŚOIIB w Katowicach